Projekt skierowany jest przede wszystkim na rynek śródlądowych jezior i dróg wodnych, pomysłodawcą jest zaś monachijski biznesmen i wieloletni żeglarz, Moritz Pfaller, który wraz ze swoim włoskim zespołem projektowym opracował pakiet unikalnych funkcji, z których wiele nie widziano dotąd na kadłubie o tak skromnych rozmiarach.
Każda łódź będzie wykonywana na zamówienie i istnieje wiele opcji dostosowywania, ale kluczem do projektu jest kadłub kompozytowy z włókna węglowego z odpowiednią redukcją masy wypornościowej, zwiększając w ten sposób możliwości zasięgu przelotowego w jednej z trzech różnych opcji mocy wyjściowej oferowane na starcie.
Pod wodą deflektory wykonane w technologii Petestep® zmniejszają opór, usuwając tarcie i zmniejszając straty energii w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, a do popchnięcia łodzi do przodu potrzeba do 35% mniej energii dzięki konstrukcji Petestep®.
Zdolność NERO 777 Evolution do zwiększenia przestrzeni na pokładzie poprzez obniżenie najbardziej wysuniętych do tyłu części boków kadłuba, zwiększa powierzchnię podłogi i umożliwia przesuwanie i pochylanie wielofunkcyjnych siedzeń / osłon przeciwsłonecznych na boki na płozach, tworząc w ten sposób przestrzeń, której inaczej by tam nie było.
Inne funkcje obejmują stopnie o odpowiedniej szerokości umieszczone po obu stronach konsoli, umożliwiające bezpieczny dostęp w górę/w dół na pokład dziobowy z dowolnej strony kokpitu, bez konieczności wspinania się po przedniej szybie.
Automatycznie wysuwana kotwica, ukryta dyskretnie w pionowym wzniesieniu dziobu, zapewnia płynny i uporządkowany profil przedniej części, a w kokpicie znajdują się specjalne schowki przeznaczone specjalnie na buty do łodzi!
Dobrze wyposażona kabina dziobowa z elektrycznie spłukiwaną toaletą sprawia, że od czasu do czasu można tu przenocować czy schronić się przed gorszą pogodą.
NERO Yachts, MD, Moritz Pfaller, powiedział: „Klientów w segmencie łodzi na jeziorach motywuje dobra inżynieria i innowacyjny projekt, a w przeciwieństwie do innych konstruktorów, którzy mają mniejsze doświadczenie z kompozytami, naszym partnerem technologicznym jest wieloletni konstruktor samolotów, firma Grob Aircraft, która buduje samoloty z kompozytów z włókna węglowego od 1971 r. .
„Razem z Evoy jako dostawcą silników uważamy, że mamy za sobą zwycięski zespół i nie mogę się doczekać uruchomienia pierwszej łodzi i demonstracji dla klientów w 2024 roku”.
Evoy, dyrektor generalny, Leif. A. Stavøstrand, dodał: „Segment łodzi na jeziorach stał się dla nas lukratywnym rynkiem, a przepisy (na wielu akwenach przyp. Red.) utrudniają właścicielom pływanie na czymkolwiek innym niż na łodziach elektrycznych lub jachtach żaglowych”.
Istnieją trzy opcje zasilania dla NERO 777 dostępne teraz i na rok 2024. W zależności od wybranej konfiguracji jednostka będzie rozwijała prędkość maksymalną od 25 do 50 w. Cena startuje od 287 tys. eur.