Łódź została zaprojektowana i zbudowana przez Fitjara dla operatora Finnsnes Dykk & Anleggservice AS. Służbę na norweskich wodach na południe od Nordland rozpoczęła 1 września ubiegłego roku.
Napęd Mimmi zapewnia silnik Yanmar 6EY22AWS o mocy 1340 kW wyposażony w układ selektywnej redukcji katalitycznej. Jest to hybryda z dwustopniową przekładnią wyjściową Finnøy i PTI/WOM o mocy 1000 kW. Łódź wyposażona jest również zestaw akumulatorów o dodatkowej mocy 1444 kW.
Kapitanem łodzi jest Tommy Grønning, weteran z 12-letnim doświadczeniem na tym stanowisku. Od początku był zaangażowany w proces projektowania, współpracując ze stocznią na każdym etapie decyzyjnym. Podejmował również decyzje dotyczące wyposażenia jednostki, w tym np. silnika. Tak motywuje jego wybór: „wybraliśmy Yanmar ze względu na serwis i dostępność części zamiennych. Nie możemy tolerować przestojów. Poza tym liczy się oszczędność paliwa, a my chcieliśmy SCR.” Specyfikacja silnika przewidywała wytrzymanie obciążenia 40 ton, a ten model zapewniał margines bezpieczeństwa wynoszący 43 tony.
Gronning uważa, że tego typu technologia hybrydowa jest przyszłością.
„Układ napędowy jest tak skonfigurowany, że możemy dojechać na miejsce pracy używając silnika wysokoprężnego, a gdy już tam dotrzemy, możemy korzystać z silnika elektrycznego. Z jednej strony chodzi ogólnie o środowisko, ale także o środowisko, w którym pracuje załoga. Prąd na pokładzie pochodzi z pakietu akumulatorów. Dzięki temu przestrzeń do pracy jest bardzo cicha, szczególnie w nocy. Jest również ekonomiczny, wspomagany przez system regeneracji na wciągarkach.
Przed wejściem do służby statek przeszedł obowiązkowe próby morskie. Uzyskano prędkość 12 węzłów przy 70% obciążeniu Yanmara.
Łódź przedstawia zaawansowaną technologię w każdym calu. Statek może operować zdalnie do głębokości 1800 metrów, a jego wyposażenie obejmuje echosondę skanującą dno morskie o częstotliwości 850 wiązek. Ponadto instalacja mostku obejmuje wielostronny widok, a stacja podwodnych dronów ( ROV) wyposażona jest w funkcje, które zapewniają nam lepszą widoczność pod wodą. Akustyczny system pozycjonowania Kongsberg HIPAP dla pojazdu ROV pozwala przez cały czas dokładnie śledzić pozycję urządzenia. Po prawej burcie znajduje się pięć podwodnych świateł z kamerami i dwie kolejne na rufie obserwujące napęd.