„Quatix wyświetla wszystkie kluczowe informacje żeglarskie, oferując jednocześnie szereg funkcji nigdy wcześniej nie zintegrowanych w jednym zegarku,” mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Dodatkowo do dyspozycji mamy prosty w obsłudze interfejs i bezprzewodową komunikację z innymi morskimi urządzeniami nawigacyjnymi Garmin. Quatix to nie tylko praktyczny, ale również stylowy asystent dla każdego żeglarza.”
Zaawansowane funkcje regatowe
Zegarek quatix łączy zaawansowane narzędzia regatowe, zapewniając pełną kontrolę i przewagę nad przeciwnikami podczas regat. Quatix wytycza wirtualną linię startową między dwoma punktami GPS, łączy te dane z funkcją odliczania czasu oraz określa dystans do linii i pożądaną prędkość, dzięki czemu jacht może przekroczyć linię startową z maksymalną prędkością dokładnie w momencie startu. Po rozpoczęciu wyścigu zegarek przełącza się na tryb „asystenta halsu” i wskazuje, czy jacht nie płynie zbyt ostro lub zbyt pełno w stosunku do optymalnego kąta halsowania, zapewniając tym samym maksymalną efektywność i pełną kontrolę żeglowania.
Wszystkie informacje dostępne bezpośrednio na nadgarstku
W odróżnieniu od innych zegarków morskich, quatix jako jedyny łączy w jednym urządzeniu wszystkie najbardziej pożądane funkcje żeglarskie. Zapewnia dostęp do takich informacji jak dane o pływach, kąt drogi nad dnem, prędkość nad dnem czy prędkość VMG (prędkość, z jaką zbliżamy się do celu). Umożliwia również ustawienie alarmu prędkości czy alarmu kotwicznego. Zegarek jest wyposażony w sensory ABC (wysokościomierz, barometr, kompas), dostarczając żeglarzom istotne i aktualne informacje. Wbudowany barometr sprawdzi się również przy przewidywaniu zmian pogody i pozwoli uniknąć zbliżającego się sztormu. 3-osiowy kompas elektroniczny wskazuje kierunek nawet, gdy użytkownik nie porusza się.
Zawsze bezpieczny
Oprócz zapewniania kluczowych informacji żeglarskich, quatix dba również o bezpieczeństwo użytkownika. Zintegrowana funkcja MOB (człowiek za burtą) automatycznie uruchamia alarm MOB na ploterze Garmina na pokładzie. Pozwala to kapitanowi od razu zorientować się w sytuacji, gdy członek załogi (z zegarkiem quatix na ręku) wypadnie na burtę. Jeśli jednostka jest wyposażona w Garmin Autopilot, nawigacja pokładowa w połączeniu z autopilotem może poprowadzić z powrotem do miejsca wypadku.
Z myślą o przetrwaniu w najcięższych warunkach
Quatix został stworzony, aby sprawdzać się nawet w najtrudniejszych warunkach. Wzmocniona obudowa wyróżnia się wytrzymałością, a ekran z mineralnego szkła jest odporny na zadrapania. Dodatkowo, zegarek jest lekki, dysponuje dużym wyświetlaczem LCD z podświetleniem LED, a paski z poliuretanu zapewniają wygodę i trwałość. Quatix jest wodoodporny do 50 metrów i może długo działać na bateriach – do 6 tygodni w trybie zegarka i 16 godzin w trybie GPS. Podstawowe funkcje zegarka to m.in. alarmy dźwiękowe i wibracyjne, budzik, stoper i zegar z możliwością wyświetlania kilku stref czasowych.
Bezprzewodowa łączność z każdego miejsca na pokładzie
Garmin quatix umożliwia również bezprzewodową łączność i integrację z BlueChart® Mobile oraz HomePort™, dzięki czemu użytkownik może łatwo przenosić (via ANT™) informacje o waypointach, trasach i śladach. Zegarek pozwala również na zdalne bezprzewodowe sterowanie łodzią. Jeśli jednostka jest wyposażona w system Garmin Autopilot, quatix bezprzewodowo łączy się bezpośrednio z pokładowym GHC-10 i zapewnia zdalną kontrolę autopilota. Planowana dostępność zegarka Garmin quatix w sprzedaży w Polsce to kwiecień 2013. Sugerowana cena detaliczna – 449 €.
Więcej informacji o quatix jest dostępnych na stronie https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=120680.