Podczas Design Week 2023, w ramach wystawy Interni Design Re-Evolution na Uniwersytecie w Mediolanie, Sanlorenzo prezentuje „La Macchina Impossibile”, instalację autorstwa Piero Lissoniego, która interpretuje nieustanne dążenie stoczni do innowacyjnych technologicznie rozwiązań w celu zmniejszenia negatywnego wpływu jachtów na środowisko.
La Macchina Impossibile to imponująca metalowa rzeźba: złożona maszyna, która jest wysoce zaawansowana technologicznie, ale w szczegółach dopracowana przez umiejętną pracę ręczną, podobnie jak jacht. Umieszczona w centrum XVIII-wiecznego dziedzińca konstrukcja spoczywa na platformie, która wzmacnia jej mechanizm wykonany ze śmigieł i ząbkowanych kół. Poruszają się one dzięki nowemu systemowi wodoru z zielonego metanolu, który Sanlorenzo opracowuje do napędu swoich łodzi we współpracy z Siemens Energy, w oparciu o zastosowanie połączonych modułów reformera/ogniw paliwowych. Technologia ta będzie zasilać usługi pokładowe na jachtach o długości od 24 do 73 metrów, począwszy od 2024 roku na nowym 50Steel. Ten najnowocześniejszy projekt będzie stanowił pierwszy konkretny krok w kierunku generowania neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla energii z paliw nowej generacji dla całego sektora, czyniąc Sanlorenzo absolutnym prekursorem na drodze do zrównoważonego jachtingu.
W kontekście wystawy zbiorowej Design Re-Evolution, której tematem jest myślenie ewolucyjne jako narzędzie do projektowania znanych i nieznanych, fizycznych i cyfrowych, współczesnych i futurystycznych terytoriów, Sanlorenzo przedstawia projekt, który kieruje uwagę odbiorców na przyszłość i wyraża nową, pozytywną interakcję między ludźmi a środowiskiem.