Antonini Navi z dumą zapowiada rozpoczęcie prac konstrukcyjnych pierwszej jednostki – UP40. Dzięki kreatywności nagradzanego wielokrotnie projektanta Fulvio de Simoni i ścisłej współpracy z sekcją inżynieryjną stoczni 40-metrowa, stalowa platforma tworzy bazę dla różnych modeli (jachtu motorowego, crossovera lub explorera) – w zależności od decyzji przyszłego właściciela. Takie rozwiązanie pozwala rozpocząć prace konstrukcyjne nad kadłubem nawet zanim właściciel podejmie decyzję o dokładnym typie łodzi, którą chce zakupić. Bez względu na różnorodność decyzji właścicieli odnośnie do typu użytku jednostki i designu, wszystkie jachty budowane przez Antonini Navi będą miały kadłub o dokładnie takich samych parametrach technicznych, z takim samym poziomem stabilności, solidności i dzielności morskiej.
Decyzja o rozpoczęciu konstruowania „w ciemno” jest główną inwestycją Antonini Navi. Oprócz tego, że jest to przekonujące uzasadnienie skrócenia czasu dostawy, to jeszcze ma to swoje przełożenie na finansową stabilność stoczni La Spezia i silną wiarę w projekt.
Proces konstrukcyjny został niedawno zapoczątkowany w stoczniach firmy w Marina di Pertusola w Zatoce La Spezia i pierwsza jednostka jest budowana w świeżo zmodernizowanej, głównej hali o powierzchni 1200 m2. Wprowadzenie i przekazanie jachtu właścicielowi planowane są na 2022 rok. Przyszły właściciel do końca kwietnia 2021 zadecyduje o detalach i finalnej koncepcji.
Stocznia obecnie pracuje jeszcze nad stalowym kadłubem 52-metrowej jednostki, którą Antonini Navi buduje na zlecenie – firma w ciągu ostatnich lat z sukcesem rozwija współpracę z kilkoma światowymi brandami jachtowymi. Przykładowo – zaledwie kilka miesięcy temu dostarczono 49-metrową, aluminiową jednostkę.
Prace nad nową konstrukcją trwają równolegle z budową 30–70-metrowych superjachtów. Najnowsza, flagowa propozycja, tworzona jest w centralnym miejscu stoczni, na ogromnej powierzchni. Stocznia niedługo będzie dysponować także 800 tonowym podnośnikiem i 70-metrową pochylnią.
Decyzja stoczni o rozpoczęciu pracy „w ciemno” jest kolejną demonstracją dynamizmu i zdolności operacyjnych brandu, które – mimo krótkiego stażu – są solidnie zakorzenione w Gruppo Antonini – skonsolidowanym koncernie przemysłowym, który przeprowadza racjonalne kalkulacje źródeł operacyjnych i rozwija się, wykorzystując umiejętności zasobów ludzkich i zaawansowane możliwości technologiczne. Cele stawiane są w zgodzie z historią sukcesów firmy, w obrębie udoskonalonych dziedzin (konstrukcji stalowych struktur dla przemysłu olejowego i gazowego, budowy statków, inżynierii przemysłowej, produkcji cennego wyposażenia fabryk i konserwacji instalacji).