Marco Arnaboldi odziedziczył po swoim ojcu Angelo pasję do projektowania jachtów, ale także zamiłowanie do prędkości. Rozwijając koncepcje ojca, wraz z zespołem Studia Arnaboldi, przekształcił je w prawie 80 projektów jachtów i łodzi wojskowych (od 16 do 44 m), które osiągnęły i przekroczyły granicę prędkości wynoszącą 50 w. Nie są to morskie jachty regatowe ‒ to prawdziwe jachty, z wszelkimi wygodami na pokładzie, lub szybkie łodzie patrolowe uzbrojone we wszystko, co potrzebne na tego typu jednostkach.
„Jesteśmy wszechstronnym studiem inżynierii morskiej, które rozwinęło własne zaawansowane badania nad kadłubami i materiałami. Możemy zająć się każdym aspektem projektowym łodzi, od konstrukcji kadłuba i pokładu po wnętrze” ‒ wyjaśnia Marco Arnaboldi. Istotne jest, aby każdy szczegół był zaprojektowany z myślą o osiągach, które chce się uzyskać. Oznacza to konstrukcję infuzyjną z przekładką z żywicy winyloestrowej na bazie epoksydowej, ze wzmocnieniami z włókna węglowego i kevlaru. Cechą charakterystyczną jest napęd, zawsze stosowaliśmy napęd strugowodny, a w ostatnich projektach polegaliśmy na napędach strugowodnych produkowanych przez szwedzką firmę MJP (Marine Jet Power), o najlepszych osiągach na rynku, z którą nawiązaliśmy konstruktywną współpracę”.
Nowy ISA Super Sportivo 100ft GTO M/Y Aldabra jest najnowszym jachtem, który otrzymał kadłub i napęd od Studio Arnaboldi, które ściśle współpracowało ze stocznią nad projektem inżynierii morskiej. Podczas pierwszych prób morskich jacht osiągnął prędkość 55 w, przekraczając tym samym teoretyczne założenia.
Dzieło można było podziwiać podczas wrześniowych targów w Cannes.
fot. arch. Alberto Cocchi