Velar 70 to 21,5-metrowa łódź o wyrafinowanym, minimalistycznym wnętrzu, zaprojektowana dla tych, którzy chcą cieszyć się komfortem podczas rejsów, przy niskim zużyciu paliwa. Ten nowy, atrakcyjny projekt łączy mocne strony łodzi motorowej i żaglowej. Velar 70 to rekreacyjny, tani jacht oferujący przyjemność płynącą z żeglowania. Rivellini jest autorem serii docenionych na arenie międzynarodowej projektów, takich jak: Evo R4, najnowszy Evo R6 (nagrodzony ostatnio na Cannes Yachts Trophy 2019 za najlepszy projekt zewnętrzny) oraz Evo T2 (najlepszy w swojej klasie tender zbudowany z niezwykłą dbałością o szczegóły). Jest on również zaangażowany w bardzo udane projekty, takie jak Gozzo (podwójna łódź rybacka zaprojektowana i zbudowana przez Cantiere Mimì).
Velar 70 wyróżnia się komfortem i imponującym wyglądem zewnętrznym, połączonym z wyrafinowanym, minimalistycznym wystrojem wnętrza. Duże koło sterowe daje właścicielowi możliwość sterowania żaglówką. Jacht może być również obsługiwany z bardziej chronionego i wygodnego stanowiska sterowego w pokładówce. Joystick może zastąpić koło sterowe w przypadku skomplikowanych manewrów lub np. na wzburzonym morzu.
Projekt łodzi jest minimalistyczny i funkcjonalny. Jednostkę wyposażono w akcesoria, które zapewniają wysoki poziom komfortu – dźwig holowniczy i wielofunkcyjne drabinki morskie. Przeszklone powierzchnie w pokładówce mogą być całkowicie schowane, otwierając tym samym łódź z T-topem.
Projekt pasuje tym, którzy kochają doświadczać morza na wiele różnych sposobów, przechodząc od rekreacyjnych koktajli na pokładzie do relaksujących chwil. To propozycja zarówno dla rodzin, jak i singli, przemawiająca do szerokiego segmentu międzynarodowego rynku. Układ wnętrza oferuje cztery kabiny (8 osób): kabinę VIP na dziobie, apartament właścicielski z salonem z widokiem na morze oraz dwie dwuosobowe kabiny gościnne. Wszystkie urządzono tak, by były wygodne w czasie długich pobytów na pokładzie.
Jacht napędzany jest przez parę silników Volvo Penta IPS 650, a jego prędkość cruisingowa wynosi około 16 węzłów.
Do wykonania zarówno części konstrukcyjnych, jak i architektonicznych użyto wysokiej jakości materiałów – włókna szklanego, włókna węglowego, stali, aluminium, skóry i szkła. Podstawowym celem było osiągnięcie maksymalnej wydajności i jak najmniejszej wagi. Wybory podyktowane były także troską o środowisko – zdecydowano się na materiały nadające się do recyklingu i małe silniki o zmniejszonym zużyciu paliwa.
Oczywiście odniesienie do żaglówki to tylko zabieg marketingu stoczni.
fot. arch. Evo Yachts