Zamówienie stanowi część szerszego projektu, przyznanego Antonini Navi w 2019 roku, polegającego na budowie pięciu kompletnych kadłubów z nadbudówką, o długościach od 30 do 58 metrów, dla znanych włoskich stoczni. Trzy z tych jednostek zostały już ukończone i dostarczone.
Antonini Navi to stocznia specjalizująca się w budowie superjachtów, założona w 2019 roku przez właścicieli Gruppo Antonini Spa. Z pięciu budowanych jednostek, trzy – w tym najnowsza – zostały już dostarczone. Dwie ostatnie są bliskie ukończenia: kadłub zaizolowany metalicznie i gotowy do aplikacji wypełniaczy, przedziały i maszynownia wdrożone, grodzie i izolacja pokładu ukończone.
Prace konserwacyjne trwają równolegle i postępują w szybkim tempie. Od 2019 roku na jachtach o długości od 18 do 50 metrów zrealizowano już siedem rutynowych i specjalnych projektów konserwacyjnych, a trzy są obecnie w toku. Prace są zawsze wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów jakości, dzięki instalacji niezawodnych systemów technologicznych najnowszej generacji. Gruppo Antonini pracowała przez lata przy konserwacji kilku ważnych historycznych jednostek, w tym na słynnym statku szkoleniowym włoskiej marynarki wojennej Amerigo Vespucci.
Dzięki strategicznemu ośrodkowi w Zatoce La Spezia (33 tys. m2 stoczni i dwie hale przemysłowe o łącznej powierzchni 4 200 m2) stocznia stanowi punkt odniesienia dla wielu podmiotów tej branży. Firma korzysta z doświadczenia ponad 250 osób i może poszczycić się bogatym know-how technicznym oraz wiedzą w zakresie inżynierii, projektowania, budowy, montażu i konserwacji, którą trudno znaleźć u innych stoczni To główny atut firmy.
Antonini Navi szybko stała się stocznią rozpoznawalną w przemyśle superjachtów, oferując szeroki zakres zróżnicowanych rozwiązań. Oprócz projektów przebudowy i budowy łodzi, Antonini Navi specjalizuje się również w produkcji pełnych superjachtów na zamówienie, opartych na planach sporządzonych przez projektanta wynajętego przez właściciela lub na jednej z własnych innowacyjnych propozycji. Gama superjachtów UP40 oparta została na innowacyjnej 40-metrowej platformie, z której można stworzyć trzy różne typy superjachtów: Crossover, Island i Explorer. Wszystkie zostały zaprojektowane przez Fulvio De Simoni, a obecnie budowana jest wersja to UP40 Crossover.
Fot. arch. Antonini Navi