To właśnie podejście doprowadziło włoskiego armatora do odkrycia motorowego cruisera Magnum 63 na dnie magazynu, w którym był przechowywany przez ponad dziesięć lat. Był to ostatni egzemplarz serii, wyprodukowany przez amerykańską stocznię Magnum Marine w 1992 roku. W latach 80. i 90. stocznia w Miami specjalizowała się w produkcji jednostek osiągających prędkości łodzi regatowych, ale jednocześnie zapewniających luksus i wygodę tradycyjnego jachtu.
Nowy właściciel nie tylko pasjonuje się jachtami, ale również zabytkowymi samochodami. Dlatego kiedy poprosił Tommaso Spadoliniego, słynnego projektanta i architekta łodzi, o remont jachtu, nalegał, aby pomalować go w kolory kultowego Forda GT40, który w latach 60. XX w. rzucił wyzwanie Ferrari w legendarnym wyścigu 24 godzinnym wyścigu Le Mans – i wygrał.
Tommaso Spadolini opisuje pracę nad łodzią jako wyzwanie, choć zaznacza, że jacht był w doskonałym stanie pomimo wielu lat spędzonych w magazynie. Spadolini podkreśla nieoceniony profesjonalny wkład stoczni C.A.R.M. i zaangażowanie jego właściciela Marco Poerino w przywróceniu jachtu na morze. Ze względu na wzrost właścicieli i ich dzieci należało dokonać istotnych zmian wewnętrznych i zewnętrznych przestrzeni wspólnych. Oprócz operacji walcowania laminatu na dnie, całkowicie odnowiono wnętrza i maszynownię. Przywrócono też przejrzystość oryginalnych linii Pininfariny.
Najbardziej sportowy charakter wszech czasów
Magnum 63 to jeden z najbardziej kultowych modeli stoczni Magnum Marine z Miami na Florydzie. Jacht ma całkowitą długość 19,20 m i maksymalną szerokość 5,20 m. Głęboki kadłub w kształcie litery V i powierzchniowa przekładnia śrubowa Arneson były cechami wyróżniającymi ten model. Pomimo swoich rozmiarów jacht może pochwalić się zwycięstwem w wyścigu Miami-Nassau w 1976 roku.