„The Lady Vanishes” składa się z zestawu rzeźb kinetycznych: wyświetlaczy biżuterii w kształcie dłoni wyposażonych w mały silnik i zamontowanych na lustrzanych powierzchniach – to swoiste echo projektu witryny sklepowej. Ręce poruszają się w ciągłym cyklu z różnymi gestykulacyjnymi akcentami: głaskaniem, drapaniem czy wyciąganiem ręki. Lustra zapewniają wrażenie efemeryczności i stanowią substytut ciała, gdy odblaskowa powierzchnia zostaje przechwycona przez ludzką postać, a po odejściu widza ponownie znika.
Trzy rzeźby to maszyny sceniczne, ale także obrazy zawieszone pomiędzy sztuką, modą, kinem i czasem. Praca implikuje złożoną relację z reprezentacją kobiecego ciała, pokazywaniem kobiecości w ruchomych obrazach i przedstawieniach teatralnych oraz prowadzi do pytań o strategie wywoływania pożądania wdrażane przez konsumpcjonizm, o związek między spojrzeniem, obrazem i konstrukcją tożsamości oraz o znaczenie męskiego lub kobiecego spojrzenia.
Prace Anny Franceschini wchodzą w zakres Sanlorenzo Arts, prawdziwej platformy poświęconej sztuce, aktywnej i interaktywnej, stworzonej przez Sanlorenzo w celu zgromadzenia projektów najbardziej aktualnych, dotyczących istotnych kwestii naszych czasów i poruszanych w sposób innowacyjny.
Sanlorenzo reprezentuje wyrafinowaną syntezę projektowania, technologii i inżynierii, poetycką równowagę między estetyką a techniką, gdzie człowiek spotyka się z naturą w wolności morza i żywiołów. Sanlorenzo Arts narodziło się z pragnienia, aby nawigować po horyzontach teraźniejszości poprzez wyobraźnię, aby odkrywać nowe kontynenty i nowe morza dzięki mapom, których kontekst stanowi sztuka. Od Bazylei do Miami Beach, przez Hongkong i Paryż, działania artystyczne Sanlorenzo przenoszą się na cały świat, na różne szerokości geograficzne.