Tytuł trąci nieco fantastyką, ale to usprawiedliwione skojarzenie. Na tej łodzi wszystko jest tak starannie pomyślane, jak na statku kosmicznym, chociaż miejsca jest tu znacznie więcej. Za to odlot – wprost na orbitę! Zapraszam do zabawy.
Dostawca usługi
Axis Wake Research to oddział znanej stoczni Malibu Boats, słynącej z jakości swoich wyrobów i bardzo popularnej za oceanem. Powstał w celu zaprojektowania i wyprodukowania jednostek ukierunkowanych na wakeboarding, o wysokiej jakości, przy utrzymaniu ceny na poziomie strawnym dla początkujących oraz „niższej klasy średniej”. Trzeba przyznać, że producent zabrał się do dzieła ze znawstwem, a osiągnięte efekty budzą podziw.
Nazwa Axis po polsku oznacza oś i wydaje się, że w ten sposób chciano podkreślić główne zadanie, jakie przed tą łodzią postawiono – maksymalizację frajdy z wakeboardingu. Od razu zaznaczyć trzeba, że A 22 to jednostka półprofesjonalna – w ofercie są również modele A 20 oraz A 24. Skąd się wzięły takie rozmiary? Otóż standardowy amerykański garaż ma ok. 20 stóp długości, dlatego też najmniejsza jednostka – A 20 – przewidziana jest dla amatorów, których łodzie większość czasu spędzają na lądzie. Większe modele mają spełniać wymagania tych, którzy nie wyobrażają sobie popołudnia bez popływania, więc jacht trzymają raczej w marinie. Warto zauważyć, że w standardzie dostajesz dwuosiową przyczepę podłodziową, z pełną homologacją i nawet pomalowaną w ten sam sposób co łódź. Producent oferuje bogatą paletę kolorów do wyboru – indywidualizacja odbywa się na poziomie produkcji. Nie da się ukryć, że na wygląd położono tu spory nacisk, ze znakomitym zresztą skutkiem. Testowany model nosi oznaczenie „Vandall” i prezentuje się okazale.
Cały test przeczytasz w Jachtingu Motorowym 2/2014. Dostęp online do numeru tutaj - 14.40 PLN.